קונווארה – 13.02.2018

כרמים , יקבים , ויין בדרום אוסטרליה.

למחוז קוראים Coonawarra , העיר הסמוכה הינה penola , מסתבר שאוסטרליה הינה מעצמה בענף היין . אני אוהב יין , מכיר יקבים וייננים , וכמה מחבריי הטובים בענף למדו את תורת עשיית היין כאן באוסטרליה.
סימנתי בספר "התנ"ך" שלנו שיצרנו יחד עם אביתר את נושא היין שיהיה אחד מהנושאים אותם אנו מעוניינים מאוד לחוות בטיול.
ואכן, זה קרה ..הקדשנו השבוע , יומיים לנושא היין ..חברים זה היה נפלא.

ובכן..הגענו ל – penola העיר, נכנסנו ישר למשרד מרכז המבקרים של העיירה ושם קיבלנו המלצה לביקור ביקב Wynns , הגדול , הוותיק , והמרשים ביותר בסביבה.

למחרת בבוקר, מניעים ונוסעים ליקב .

הכותרת של הביקור הינה : להיות יינן ליום אחד.

קיבלו את פנינו נפלא , סיור במרכז המבקרים של היקב המרשים המייצר 500.000 בקבוקים בעונה , ירדנו למרתף החביות מעץ אלון , הריח היה משכר כבר שם במרתף, הסברים על יצור היין, משך הזמן שהיין נמצא בחביות , סיבוב קטן וצילומים ועולים חזרה למרכז המבקרים מרשים.

לוקחים את שרה ואותי אל חדר הטעימות במרכז המבקרים של היקב, על השולחן מחכים לנו בקבוקי יין, כוסות יין ריקות , מבחנות עם סימון לכמות , והייננית שאיתנו מתחילה בהסבר.

אתם היום הולכים להיות ייננים ליום אחד אומרת ומסבירה הייננית ..לפניכם 3 סוגי יין…מרלו, שיראז, וקברנה, אתם אמורים לייצר בלנד משלושת סוגי היין שלפניכם על פי טעמכם.
ובכן חברים הייננית ממשיכה ואומרת , לפניכם שלוש כוסות ריקות ועוד אחת מלאה בבלנד מקורי .לאחר שתטעמו את המקור , יש לכם 3 סבבים לטעימות על מנת לייצר את היין שמתאים לכם . לעבודה חברים….

והעבודה לא פשוטה חבריי היקרים…בכל סבב אנו נדרשים למלא את המבחנה בכל אחד מסוגיי היין שלפנינו על פי האחוזים שאנו חושבים שיהיה מתאים לנו… לדוגמה חבריי….אל הכוס הראשונה מזגתי : מרלו – 20% , שיראז 20% , וקברנה 60% .. אגב…לזה קוראים בלנד ( ערבוב) וכך חבריי היקרים המשכנו 3 סבבים של טעימות ושינוי של האחוזים על מנת לקבל בסופו של דבר את התוצאה ביין שמתאימה לנו ןעל כל סבב היה עלינו לדווח , לטעום , ולתאר את התחושה וההרגשה …ובסופו של דבר זה קרה.

מזגנו לתוך המבחנה הגדולה את אחוזי היין משלושת היינות שעמדו לרשותנו ולהלן התוצאה שלי .. של הראל. Merlot 20% , Shiraz40% , Cabernet 40% .

ושל שרה : Shiraz 50% , Merlot 30% , Cabernet 20%

מתוך המבחנה מזגנו את הבלנד לתוך בקבוק יין עם תווית הנושאת את שמנו שהוכנה מראש , וסגרנו עם פקק.

והנה לכם בקבוק יין מוכן פרי ידינו … כך נעשנו יינים מאושרים ליום אחד.
אגב התוצאה…מדהימה.

קינחנו את האירוע בפלטת גבינות ויין .. ומה צריך יותר מזה הבן אדם….

ועתה לתמונות…אולי לא לפי הסדר , אך אחרי הסבר מפורט שכזה כיצד מייצרים בלנד..אתם תדעו לעקוב חברים…לחיים…..לחיי היין האוסטרלי .