24.05.2018

שרה שוחה לצד כריש לוויתן ,זהו הסרטון שממחיש את גודל החוויה

פורסם על ידי ‏‎Harel Moshe‎‏ ב- יום חמישי, 24 במאי 2018

כריש לוויתן – שרה עשתה זאת היום ,

היא שחתה וצללה למימי שונית Exmouth במערב אוסטרליה לצידו של כריש לוויתן באורך של 6.5 מטר ומשקל של כמה טונות.

עוד בתחילת הטיול שרה הביעה רצון לשחות עם כריש לוויתן , בתכנון הספר יחד עם אביתר העלינו על הכתב את האזור בו אנו נמצאים עתה כאופציה רצינית למימוש הפנטזיה.
ואכן, ככל שעשינו דרכנו צפונה במערב אוסטרליה הפנטזיה הלכה וקיבלה משמעות מציאותית יותר ויותר. לפני מספר ימים עשינו בוקינג לחברת קינג כאן ב – Exmouth , עיירה שזה עיקר האטרקציה בה .

באו לאסוף אותנו בשעה 07:30 בבוקר, נסיעה באוטובוס כשעה לערך עד לנקודת החוף שם עלינו על סירת מנוע וקדימה לכיוון הריף.
במרחק של כ- 500 מ' מחוף ישנו שובר גלים בדמות של רצועת סלעים היוצרת מאין לגונה, בריכה של מים שקטים. שם יורדים פעם ראשונה למים לחוות את חווית השונית , צפיה בדגה עשירה, השנרקול הינו בעזרת מדריך מלווה היודע לאן להוביל אותך, חוויה נפלאה.
בסיום השנרקול בלגונה יוצאים לים הפתוח. הכל כאן אומנם מסחרי ותיירותי אך מאורגן בצורה מופתית.
מטוסים קלים בשמים משקיפים ממעל אל תוך מיימי האוקיינוס על מנת לזהות היכן הכריש לוויתן שוחה.
ברגע שמזהים אותו ממעל מדווחים מייד לסקיפר הספינה שמייד מיידע את המדריכות שמייד מלחיצות את המפליגים להתכונן לירידה למים.
כעבור 2 דקות 2 קבוצות במים עם ציוד שנירקול שוחים לצידו ובעקבותיו של הכריש לוויתן.
שחייתו איטית כך שהשוחים יכולים ללוותו בשחיה לא מהירה ולהתרשם מבעל חיים ימי , ויש האומרים שהינו הגדול ביותר.
התהליך חוזר על עצמו מספר פעמים וזאת משום שהכריש פשוט צולל ונעלם וכעבור מספר רגעים נצפה במקום אחר. השוחים עולים מייד לספינה ומפליגים לנקודה בה הכריש נמצא.
המבטים וההתרגשות של שרה ושל השוחים בעלותם לספינה לאחר מפגש מרתק עם הכריש אינו ניתן לתאור… כל אחד מחליף חוויות עם השני , עד לירידה נוספת למים למפגש נוסף איתו.

ובכן חברים מותר לכם לשאול … ואתה הראל, איפה אתה בכל הסיפור הזה? מפחד? חחח , המים קרים לך? חחחח, ובכן חברים לא ולא, יש לי בעיית אוזניים עוד מתקופת הצבא , וכל ירידה למים יוצרת לי לאחר מכן בעיה קשה.

לגבי צילומים מתחת למים…. ובכן חברים, לא יכולנו שלא לשתף אתכם בחוויה האדירה הזו, מה עוד שזו הייתה כמאין מתנת יום הולדת לשרה שחגגה השבוע יום הולדת…. מזל טוב לך אישה שלי, לכן רק בעוד מספר ימים יגיעו התמונות מהצוות שירד איתם למים, בינתיים מצרף תמונות שאני צילמתי מסיפור הספינה , ומצרף לכם לינק של סרטון מכאן כיצד החוויה ניראת….תהנו.