29.06.2018

והפעם סיפור ותמונות על פאב מיוחד….Daily Pub.

מאחר וביבשת אוסטרליה עסקינן, יש לצפות בכל פעם מחדש למשהו שעושה לי את זה, ששווה כתיבה, שכדאי בשבילו לסטות מדרך המלך ולהגיע, להפתעל, ואף לעלות חיוך .

כך זה היה הבוקר ב- Daily Pub , פאב ידוע ומוכר מאוד בקרב הנוסעים על הכביש המחבר בין הדרום לצפון באוסטרליה, לכביש קוראים – Stuart Highway, בפאב אותו ביקרנו הינו הוותיק ביותר בטריטוריה הצפונית , וככזה הינו גם מיוחד במינו.
ובמה הוא מיוחד? ובכן , את הרשיון לפתוח פאב הוא קיבל בסוף המאה – 19 , ומאז הוא הפך לשם דבר על ציר הכביש.
כפי שרשמתי יש צורך לסטות מהכביש המהיר למשך 5 ק"מ , מגיעים לשום מקום, תחנת דלק , אם אפשר לקרוא לזה כך, חנות למזכרות, קראוון פארק , ו,,,, בפאב.
עצרנו בצידי הדרך , ונכנסו למקדש.
מפאת השעה הדיי מוקדמת , הפאב לא היה מפוצץ
במבקרים וטוב שכך, הוא יפה, מעוצב כמשהו מיוחד
מחולק לקטגוריות, ….דגלים, מטבעות, כובעים, מדבקות, כפכפים,מספרי רכב,תחתונים וחזיות.
מחוץ לפאב ישנה רחבה ששם בכל ערב מתקיימת הופעה , אוכל טוב, והרבה בירה.
נכנסנו, ומייד מתפתחת לה שיחה על מהות הפאב, ואני כמובן מגן בקנאות על מדינת תל אביב ומספר שגם אצלנו בישראל יש פאב שכזה,
אני לא מספיק לקבל את תשובתו של הברמן, ומייד אני שומע מאחורי הגב מישהו זורק מילה בעברית, מסתובב ורואה את ירון ויואל,2 חברה יהודים כמובן חובשי כיפה סרוגה ניגשים אלינו בשמחה, לןחצים ידיים וקדימה סיפורים.
האחד מפרת, והשני ממלבורן, שכרו מוטורהום ויצאו לטיול דיי קצר, אוסטרליה קצר , רק שתבינו זה מספר שבועות, בכל אופן היה כייף במקום שכזה … בשום מקום לפגוש 2 יהודים, לפתוח בשיחה בעברית , ועוד חוויה לספר החוויות נוספה.
והעיקר חברים… כל מה שראיתם כאן… תרומה. כל אחד יכול לתרום מרצונו. למען האמת , יש איתי דגל ישראל קטן,,חשבתי להשאיר אותו שם, שאלתי אם אני יכול לשים אותו בקדמת בפאב, כך שכל אחד שנכנס יראה אותו , אמרו לי רק במקום של הדגלים… אמרתי תודה והמשכתי…
אז הנה חברים מקבץ תמונות מהערב המדליק.