01.08.2018

הפייסבוק ככלי חברתי בטיול שלנו.
פוסט ללא תמונות.

תודו חברים שהפייסבוק הוא כלי רציני , אין עליו, ואנו … שרה ואני רואים וחשים זאת בכל רגע נתון.
הפייסבוק מעניק במה פתוחה לכל אחד מהחברים להתבטא , להביע מחשבות, לעלות רעיונות ותמונות, כלומר הוא כלי פתוח המאפשר תקשורת בלתי אמצעית בין כולנו.
ואנו רואים וחשים זאת יום יום בהמצאותכם חברים.

אילולא אתם חברים יקרים אשר מביעים את רחשי לבכם לכל פוסט שאנו רושמים, אני לא בטוח שהיינו יכולים לרשום את חוויותנו הרבות כאן מעל דפי הפייסבוק.
התגובות שלכם, בשיתוף שאתם יוצרים עם חברים חדשים מזרימים באנו אדרנלין להמשיך ולכתוב.
התופעה כאן הינה מדהימה, חברים ממעגלים שונים מגיבים בצורות שונות, וזה לא משאיר אותנו אדישים. אנו משתדלים להשיב לכל תגובה, לא תמיד זה מצליח והסיבות הינן רבות בעיקר בעיית האינטרנט כאן באוסטרליה היא פשוט מעציבה. קשה להבין כיצד במדינה… סליחה, יבשת ענקית שכזו עדין נתקלים בבעיית תקשורת חמורה שכזו. אני לא מדבר על Wifi , אלא על אפשרות להתקשר, לשלוח הודעות, אנו מחוברים כאן לחברה הגדולה ביותר ביבשת לטלפוניה סלולרית, Telstra , אך גם הם פשוט לא מרושתים יבשתית ובמקומות רבים אין לנו כל אפשרות ליצור קשר, זו הסיבה שאנו לא מגיבים מייד, לוקח לנו לפעמים מספר ימים להשיב ואז עבר זמנו בטל קורבנו…לך תזכור מה רשמת ולמי שלחת…
בקיצור חברים התגובות שלכם מרוממות אותנו וגורמות לנו אושר רב, חיבור אליכם, אפשרות להגיב, ולפעמים גם להתקשר דרך הווטצ אפ החינמי.
החברים מתחלקים לכמה קבוצות, יש את החברים הקבועים מהארץ שמכירים ויודעים … יש את החברים החדשים שהכרנו כאן לאורך הטיול שלנו, וישנם אלה שאנו לא מכירים כלל שהגיעו אלינו בדרך לא דרך , דרך חבר של חבר , מצא חן בעיניהם הטיול שלנו, הכתיבה , והחליטו להשאר.
התגובות שלכם חברינו היקרים מוסיפים לנו המון בכל הקשור לכתיבה, לתאורי החוויות שלנו ובכלל. ישנם את אלה המגיבים מייד, כאילו ממתינים ליד המכשיר ומחכים שיעלה פוסט, זה נפלא לקבל תגובה מיידית זה יוצר מן התרחשות בין הכותב לקורא , מעלה אסוצייציות ומוביל למחוזות נפלאים.ישנם את המגיבים ממקום של … הייתי שם,ומעלים תאורים מלפני זמן רב ומשווים בין אז והיום , גם סוג זה של דיאלוג גורם להפרייה הדדית בין הצדדים וזה נפלא… אני זוכר דוגמא שצצה לי פתאום , חברתי הטובה רונית זאבי מבאר שבע קראה פוסט שרשמתי על בית הכנסת בעיר אדלייד, והעלתי תמונות משם , תגובתה הייתה מאוד מרגשת כשרשמה לי….הראל, אתה לא מבין מה עשית לי… העלת תמונה של החדר ששימש אותי כמשרד בזמן שליחותי מטעם הסוכנות לאוסטרליה לעיר אדלייד….. וזו רק דוגמית אחת מיני רבות.
אנו רואים את האינטראקציה בין חברים שלנו בארץ לבין חברים כאן באוסטרליה , אנו מעלים פוסט ומייד יש תגובות וזה מעורר ויכוחים חיוביים בין המגיבים ולדעתנו זה נפלא.
ברור לכולנו שלא ניתן להזכיר בפוסט אחד שכזה את רוב החברים ולכן אני בורר אותם על מנת להביא דוגמאות ש,בהחלט מזכירות תגובות של רבים מהחברים.
אני מבקש ברשותכם להזכיר את חברי החדש מכאן מאוסטרליה… את עדי, הוא ומשפחתו מתגוררים כאן בסידני, אינני זוכר על אמת איך הקשר נוצר, אך ברגע שהוא נרקם …. חבל על הזמן חברים. האיש חכם, מכיר את ההיסטוריה האוסטרלית על בורייה, רובכם ודאי קוראים פוסטים שלנו וגם בבלוג על נושאים מקומיים, עדי יודע לטבל את הפוסטים שלנו בלינקים ושולח את הקוראים לקרוא ולהשכיל יותר בכל הקשור למה שרשמנו.
זה חוזר על עצמו כל פעם מחדש , זה מרענן, גורם לשיח ברשת, ומעשיר את ידיעותינו בנושא .
על כך תודתנו עדי.
הפייסבוק יצר עבורנו באמצעותו את הקשר לנקודה היהודית במסענו, שוב חברים באמצעות עדי שחיבר אותנו לרב יוסי, רבה של חב"ד רארא, לכל מקום בה דרכה כף רגלינו פנינו בשאלה לפני כן לרב יוסי על מנת לברר האם ישנם יהודים במקום, אנו רשמנו לו בעברית והוא השיב לנו באנגלית, היו פעמים שהרב הפנה אותנו ליהודים מקומיים וכך יצרנו לנו קשרים במקום, הכל אודות למוצר … פייסבוק.
ולחברינו בארץ המלווים אותנו באדיקות לאורך הטיול, מכל נקודה בארץ או בחו"ל, משפת הים בתל אביב, למשפחות הנפלאות שלנו שמגיבות לכל פוסט, אתם רבים ונפלאים , אנו אוהבים אתכם, אוהבים לקרוא את השנינות שאתם יוצרים בתגובות, אני באופן אישי חש שהכתיבה שלי השתפרה פלאים אודות לכם חברים יקרים, כל שאני מבקש הוא שתמשיכו לעקוב, להגיב, לשמור על קשר הדוק איתנו והעיקר אנו עומדים להתראות אוטוטו בעוד פחות מחודשיים, אנו חושבים שרה ואני לארגן ערב מיוחד בביתנו לכל אותם חברים מהפייסבוק האלה שמכירים וכאלה שלא, לחלוק איתכם רגעים מופלאים שחווינו, לשמוע אתכם מה עשה לכם הטיול הזה שחלקתם את זמנכם איתנו משך קרוב ל- 9 חודשים, על כל זאת ועוד על הרבה חוויות אנו חווים תודה לפייסבוק.
נתראה בקרוב… שרה והראל.