21.06.2018

דברים טובים קורים.

ישר מן המדבר של קימברלי מגיעים לדרווין. משוטטים ברחובות וחוש הריח מוביל אותנו לבניין צנוע ויפה ועליו שלט:
Brown Mart Theater . התיאבון לתיאטרון שאב אותנו פנימה. אנחנו מעלעלים בעלוני ההצגות,
ומגלים שבעוד יומיים עומד לעלות מחזה חדש בשם: A Smoke Social, המספר על שני אחים אוסטרליים מדרווין, אחד אבוריג'יני ואחד לבן, הנשלחים לחזית פלשתינה במלחמת העולם הראשונה.
כשאנחנו שולפים את הארנק להזמין כרטיסים, מודיעים לנו שכל הכרטיסים עד שבוע הבא sold out.
כבר למדנו שכשרוצים מאד משהו והדלת חסומה, תמיד יש עוד כניסות. הראל ניגש למישהו שנראה כמו מנהל והסביר את המצב, והוא אמר להגיע חצי שעה לפני ההצגה.
אנחנו מתייצבים במועד, כמובן ששוב שולחים אותנו הביתה אבל הראל בביטחון ישראלי אומר שדיברנו עם המנהל, ואחרי מספר דקות אנחנו בפנים. בתכניה אנחנו קוראים שהעיבוד המוזיקלי נעשה בידי גב' נתנאלה מזרחי, שהינה נגנית ויולה בתזמורת הפילהרמונית של דרווין, ושהיא דור 21 בירושלים. שמחנו שיש לנו ייצוג מכובד.
עיבוד תיאטרלי ומוזיקלי מעולה, למחזה מאת Sandra Thibodeaux, מציג דרמה מורכבת על שני האחים שניתקו מפלוגתם והפכו נעדרים, על מאבק ביניהם על רקע התאהבות בפלשתינית והוריהם שממשיכים לחיות בעיוורון למציאות. קטעי פנטזיה נעים בין דרווין לפלשתינה ובין עבר והווה.
מסתיימת ההצגה שמסתבר שהיתה הפרמיירה, כמקובל הקהל נאסף סביב השחקנים. אנחנו ניגשים לנתנאלה שהיתה המעבדת וגם הנגנית הראשית בהרכב המוזיקלי על הבמה. משוחחים ומברכים אותה. בדרך החוצה אנחנו פוגשים בשחקן שהיה בתפקיד האח האבוריג'יני, שחקן צעיר ונפלא בעל נוכחות חזקה מאד על הבמה. הראל ניגש, לוחץ את ידו ומציין שאנחנו מישראל ואני מספרת לו שיש לנו חבר אבוריג'יני ליד העיירה Tom Price. מה? הוא נדהם, אני בא משם. אז אתה הבן של ברנדון? (ראה פוסט אחרון בבלוג שלנו) אנחנו שואלים. כן זה אבא שלי. אנחנו נופלים אחד לזרועות השני. מראים לו את התמונות עם אביו והוא: זה הבית שלי, זה האוטו שלי…
וכאן התמונות: אנחנו עם Shaka הבן של ברנדון, ועם Netanela.